Často kladené otázky

Kliknite na otázku a zobrazí sa Vám odpoveď.

 

Čo potrebujem kúpiť?
 
Light Symphony je modulový systém s viacerými možnosťami a tento široký výber može byť mätúci! Vo všeobecnosti budete potrebovať najmenej 1 ovládací prijímač (napr. 2-kanálový LS30500LCM) a najmenej 1 diaľkový ovládač (napr. klúčenka LS30032FOB).
 

Aké osvetlenie môžem ovládať?
 
S Light Symphony možete ovládať všetky druhy osvetlenia od každého výrobcu. Avšak nie všetky typy osvetlenia sú stmievateľné, preto naše ovládače fungujú na jednoduchý (on/off) spínač alebo ako stmievače.
 

Prečo je Light Symphony tak spoľahlivé?
 
Chápeme, že život vonku je drsný a tak sme nešetrili na vodotesných krytoch alebo komponentoch vo vnútri. Takáto odolnosť pridáva na cene, ale my veríme, že to stojí za ten pokoj na mysľi. Vlastne, je to jediný systém tohto druhu na trhu navrhnutý exkluzívne pre vonkajšie použitie, takže jeho odolnosť je neprekonateľná.
 

Prečo potrebujem 1km dosah?
 
Málo záhrad je takto veľkých, ale dlhý dosah je veľmi prospešný dokonca aj na malých projektoch. Je to pretože bezdrôtové (radio) signály sa šíria iba v priamej línii (od vysielača po prijímač), neodrážajú sa a neohýbajú, čo znamená, že všetky prekážky na ceste, ako steny, okná, stromy atď. zoslabia signál. Výkonný 1km dosah zaistí 100% spoľahlivosť, keďže v reálnom živote priama viditeľnosť je zriedkavá.
 

Má tento systém skutočne 1km dosah?
 
Áno! Všetky naše vysielače poskytujú spoľahlivý 1km dosah (okrem kľúčeniek, ktoré majú dosah 350m), ale toto je merané priamou viditeľnosťou, v zmysle, že žiadne prekážky nie sú v ceste. Rôzne prekážky znížia dosah bezdrôtového systému. Zhruba povedané, betónová stena môže znížiť dosah až o polovicu, záleží od hrúbky a použitého meteriálu. Menej hrubé prekážky ako okná alebo porasty/rastliny zvyčajne znížia dosah len o malú časť. Toto robí reálny dosah veľmi ťažko predpovedateľným. Všetky bezdrôtové systémy fungujú týmto spôsobom a to je hlavným dôvodom prečo systémy s menším dosahom sa stanú rýchlo nespoľahlivými alebo nepoužiteľnými. Napríklad systém so 100m dosahom bude znížený iba na 15m po prechádzaní cez niekoľko stien. Takisto ponúkame zosiľňovače signálu čím sa predĺži dosah až do 5km!
 

Funguje tento systém cez steny?
 
Áno, dokonca aj cez hrubé! Ale každá prekážka znižuje dosah, ako je spomenuté vyššie, a je tam limit. Zhruba povedané, betónová stena može znížiť dosah až o polovicu, záleží od hrúbky a použitého materiálu. Preto systémy s menším dosahom sú často nespoľahlivé. Zosiľňovač alebo základňa možu byť použité na zvýšenie signálu na plnú intenzitu. Skúste umiestniť zariadenie tak aby ste vytvorili najlepšiu ‘radio’ dráhu, s najmenej prekážkami medzi vysielačmi a ovládacími prijímačmi osvetlenia.
 

Môžu byť ovládače osvetlenia v pivnici/podzemí?
 
Áno a nie! Bezdrôtové signály sa nešíria v zemi. Ovládač osvetlenia umiestnení v podzemí bude fungovať iba ak zachytí signál zhora. Ak vysielač (diaľkový ovládač) je v dome (nad zemou) vtedy zvyčajne bude fungovať, ale je nepravdepodobné, že bude fungovať povedzme zo záhrady pretože zemina blokuje signál. Dobrým riešením je nainštalovať zosilňovač alebo základňu v dome, ktoré budú opakovať signál zachytený zo záhrady do ovládača osvetlenia umiestneného v pivnici.
 

Môžu LED svetlá byť stmievané?
 
ÁNO! Málo známym faktom je, že všetky LED-ky sú stmievateľné. Napriek tomu, LED svietidlo vyžaduje transformátor a väčšina transformátorov nie je stmievateľných. Riešením je použitie Light Symphony stmievateľných transformátorov. S potešením Vám poradíme, stačí nám dať len vedieť, ktoré LED-ky plánujete použiť. Dávajte pozor, lebo 230V LED žiarovky (napr. s GU10) majú zabudovaný transformátor, ktorý zvyčajne nemôže byť stmievateľný.
 

Môžu byť LED svietidlá použité spolu s neledkovými svietidlami?
 
Áno, všetky naše ovládače osvetlenia môžu poháňať LED-ky cez vhodný ovládač súbežne s inými neledkovými svietidlami. Táto prispôsobivosť robí náš systém veľmi obľúbeným.
 

Môže sa použiť súčasne viac ako jeden ovládač osvetlenia?
 
Áno. Všetky Light Symphony ovládače môžu fungovať súčasne, Ak je viac ako jeden ovládač osvetlenia naprogramovaný na rovnakú oblasť/zónu tak budú fungovať spoločne, čo čo umožňuje vytvoriť bezdrôtové zóny na väčších projektoch.
 

Môže sa používať viac než jeden diaľkový ovládač alebo klúčenka?
 
Áno, ľubovoľný počet vysielačov može byť použitý spoločne, zahŕňajúc bezdrôtové spínače, iPhony, dotykové panely, diaľkové ovládače, klúčenky atď. Takže každý člen rodiny si môže vybrať, ktoré uprednostňuje.
 

Rušia sa susedné systémy?
 
Nie, všetky Light Symphony vysielače môžu byť bezpečnostne kódované (výberom kódu v rozmedzí 1-32) inštalačnou firmou/predajcom aby sa zabránilo rušeniu susedných systémov.
 

Môže sa systém neskôr rozšíriť?
 
Áno, Light Symphony modulárny dizajn a bezdrôtová inštalácia zjednodušujú pridanie ďaľších komponentov s ohľadom na Váš rozpočet.
 

Môžem poslať klientovi ďaľšiu kľúčenku poštou?
 
Áno. Keďže všetky Light Symphony vysielače sú bezpečnostne kódované pri inštalácii a môžu byť nakonfigurované mimo miesta umiestnenia. Potom, keď sú doručené na miesto určenia, žiadne programovanie nie je požadované. Všetko čo potrebujete urobiť je poznačiť si ‘systémový kód’ používaný v projekte.
 

Je to zložité naprogramovať?
 
Nie. Hlavné On/Off tlačidlo bude pracovať hneď po vybalení z krabice. Nakonfigurovať systém kompletne sa Vám podarí v dvoch krokoch: 1. nastavte “systémový kód” na vysielači výberom čísel od 1-32 (aby sa zabránilo rušeniu so susednými systémami). 2. použite vysielač na povel pre každý ovládací prijímač osvetlenia (kanál) a nastavte zónu, ktorú chcete pokryť. Väčšina našich ovládacích prijímačov osvetlenia je konfigurovateľná dotykom krytu!
 

Prečo sa musí nastaviť systémový kód manuálne?
 
Väčšina bezdrôtových systémov kóduje ich vysielače náhodne. Toto sa môže zdať rozumné ale pri väčších inštalačných projektoch vznikajú 2 problémy. Po prvé, každý ovládač osvetlenia (prijímač) sa musí naučiť náhodný kód každého vysielača, čo je časovo náročné a znižuje počet možných vysielačov. Po druhé, pridaním nového vysielača alebo nahradením stratenej kľúčenky atď. znamená, že treba ísť späť na miesto projektu, aby sa nastavil kód novej klúčenky na každý ovládač osvetlenia. Light Symphony bezpečnostný systém vyrieši všetky spomenuté problémy.
 

Prečo sa unúvať so stmievaním záhradných svietidiel?
 
Správne navrhnutá schema osvetlenia by nemala byť potrebná stmievať. Predsa len, život žiarovky používanej vonku, obzvlášť v zime, sa o dosť znižuje. Vlákno žiarovky, ktorá je rozsvietená v teplote –5°C zažíva obrovský teplotný šok a spôsobuje obrovské prúdové zaťaženie, ktoré môže vyhodiť poistky. Light Symphony robustné stmievače predhrejú vlákno žiarovky a potom postupne rozsvietia žiarovku do plnej svietivosti čím sa do veľkej miery predĺži život žiarovky a zabráni sa otravným výpadkom ističov. Toto hladké spínanie svietidiel takisto vytvára nádherný divadelný efekt, ktorý klienti obľubujú.
 

Ako funguje časovač šera/svitu?
 
Zmeny v čase šera a svitu v priebehu roka sú ovplyvnené otáčaním zeme okolo slnka. Toto sa nikdy nemení a može byť predpovedané. Poznajúc Vašu polohu (mesto), časovač vypočítava čas šera/svitu automaticky každý deň. Tým sa vyhnete používaniu vonkajších senzorov, ktoré možu byť pomýlené pohybom mrakov či predných svetiel aút ovplyvňujúcich okolité svetlo.
 

Ponúkate štvoritý vypínač?
 
Áno a nie! Vo vnútri našeho bežného dvojitého bezdrôtového vypínača je bezdrôtový modul, ktorý sa môže vyňať a znovu namontovať za nový kryt vypínača. Modul môže byť použitý s 1,2,3 alebo 4-itým vypínačom, čo zabezpečí jeho nakonfigurovanie podľa vašich potrieb a vkusu. Prosím zapamätajte si, že akékoľvek zakúpené vypínače musia byť dvojpolohové.
 

Pracujem na veľkom projekte, môžete mi pomôcť s rozplánovaním ovládačov?
 
Áno, náš odborný tím Vám rád poradí s najideálnejším riešením pre Váš projekt.
 

Môj klient neustále mení svoje požiadavky. Je jednoduché prekonfigurovať LightSymphony systém?
 
Áno, vytváraním bezdrôtových zón osvetlenia sa zabezpečí, že dizajn je flexibilný a prekonfigurovanie sa môže urobiť veľmi rýchlo.
 

Môžu elektrické brány spustiť osvetlenie?
 
Áno. Použite náš bránový snímač, ktorý zaznamená otvorenie brány a pošle bezdrôtový signál do ovládača osvetlenia. Dá sa vytvoriť úžasný efekt použitím tohto zariadenia a časovača… osvetlenie príjazdovej cesty môže byť načasované na zapnutie počas šera, ale v zníženej (stlmenej) úrovni, povedzme 25%, čo značne šetrí elektrinu a predĺži život žiarovky. Keď sa brána otvorí, svetlá sa rozsvietia na 100% napr. na 2-15 minút, čo vytvorí pekný uvítací efekt. Ak v projekte nie je elektrická brána, PIR (pohybový sensor) alebo sensor príjazdovej cesty môžu byť nastavené ako spínač osvetlenia.
 

Čo docielite s iPhone aplikáciou?
 
iSymphony iPhone aplikácia jednoducho premení Váš mobil na diaľkový ovládač. Zabezpečí ovládanie až 9 zón a kde je to možné zabezpečí aj stmievanie svetiel alebo ovládanie zmeny farieb. Funguje iba doma, v čase keď je mobil pripojený k domácej bezdrôtovej sieti. Stiahnite si aplikáciu zadarmo! Link nájdete na našom webe pod časťou Produkty/iSymphony aplikácia.
 

Môže Light Symphony ovládať čerpadlá do jazierok alebo fontán?
 
Áno. Tak ako ovláda Vaše osvetlenie tak môže Light Symphony ovládať daľšie elektrické zariadenia ako pumpy do jazierok, bazénov či na zavlažovanie. Použitím inteligentných časovačov, ktoré sú zabudované v základni môžete naprogramovať hociktoré zo spomenutých zariadení na automatické zapínanie/vypínanie podľa vašej potreby.
 

Koľko rôznych oblastí môžem ovládať?
 
Môžete vybudovať systém, ktorý bude ovládať do 29 individuálnych zón, použitím hocijakej kombinácie 1, 2 alebo 4-kanálových bezdrôtových ovládačov osvetlenia. Avšak, zo skúseností vieme, že individuálne ovládanie viac ako 9 zón je mätúce takže väčšina našich ovládačov (iPhone atď.) ukazuje iba zóny 1-9. Na väčších projektoch, zóny 1-9 môžu byť použité na vytvorenie skupín osvetlenia ako napríklad “osvetlenie stromov” alebo “osvetlenie jazierka” čo v skutočnosti zahŕňa niekoľko okruhov osvetlenia na rôznych bezdrôtových ovládačoch
 

Máte ďaľšie otázky?
 
Mrzí nás, ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku na stránke. Napíšte nám a my Vám obratom odpovieme. Kliknite sem a pošlite nám Vašu otázku.